Dallmayr Kaffee partnerem Fantoma opery

Dr. František Janeček ve spolupráci s Really Useful Group uvádí muzikál Andrew Lloyd Webber v Goja Music Hall Praha poprvé v České republice.

Historie:

Fantom opery (anglicky The Phantom Of the Opera) je muzikál z roku 1986. Jde o adaptaci stejnojmenného románu francouzského spisovatele Gastona Lerouxe, jenž poprvé vyšel v roce 1909. Světová premiéra muzikálu proběhla 27. září 1986 v Her Majesty’s Theatre v Londýně, kde se uvádí dodnes. Jedná se o druhý nejdéle uváděný muzikál na světě, hned po světové jedničce Bídníci. Dva roky po světové premiéře se muzikál uvedl na Broadwayi, kde ho taktéž diváci mohou vidět i dnes a drží prvenství v nejdéle v kuse uváděném titulu Broadwaye.

Divácké rekordy láme po celém světě, vidět ho totiž mohli diváci v 25 zemích. V České republice bude uveden poprvé. Kromě mnoha hudebních nahrávek (v současnosti je evidováno téměř 40 oficiálních nahrávek vznikla také celovečerní filmová verze muzikálu z roku 2004. Režíroval ji Joel Schumacher a hlavní role si zahráli Gerard Butler (Fantom), Emmy Rossum (Christine) a Patrick Wilson (Raul). Film získal tři nominace na ceny Oscar, které však neproměnil. S rozpočtem 70 milionů dolarů se film stal nejdražším nezávislým snímkem, neboť se na jeho výrobě nepodílelo žádné velké filmové studio. Nejznámějšími písněmi z muzikálu jsou ústřední duet The Phantom of the Opera, árie Fantoma Music of the Night, sborové Masquerade nebo romantický duet Christiny a Raula All I Ask Of You.

V Goja Music Hall Praha mimojiné vystoupí Marian Vojtko, Radim Schwab, Michaela Gemrotová, Monika Sommerová, Bohuš Matuš, Tereza Mátlová aj.

www.fantomopery.cz

Galerie fotek