Dallmayr partnerem oslav 90. narozenin Hurvínka

Hurvínek baví diváky už 90 let – poprvé se objevil 2. května 1926. Slavná loutka promlouvala hlasy tří různých herců ve více než dvacítce jazyků, nahrávek se s Hurvínkovými příběhy prodalo téměř 5,5 milionu.

K oslavám devadesátin Hurvínka bude otevřena výstava na pražské Staroměstské radnici, ve Foru Karlín se uskuteční koncert pro největšího Čecha Karla IV. a nejmenšího Čecha Hurvínka I. Nakladatelství Fragment vydá v rámci jubilea loutky, kterou si zamilovaly čtyři generace dospělých i dětí včetně zahraničních, knihu Hurvínkovo přání. Česká mincovna z Jablonce nad Nisou věnuje příležitosti Hurvínkových devadesátin tři pamětní mince – každou ve dvojím provedení ze zlata a stříbra.

V divadelní sezoně 2015/16 to bude 90 let, tedy přesně 2. května  2016, co jsem s taťuldou Spejblem vstoupil na prkna co znamenají svět.

Jako skoro devadesátiletý bych Vás rád požádal o spolupráci. Rád bych pozval k nám do divadla děti nejen z Prahy ale i z ostatních měst českých krajů. Na Moravu za dětmi jezdíme pravidelně.  Jde o to že cena vstupenky je pro všechny děti stejná, ale doprava je již stále dražší. Rád bych Vás požádal o to abychom společnými silami srovnali tento rozdíl.

Hurvínek

 

Dallmayr Kaffee je partnerem těchto představení po celé republice a také držitelem čestné vstupenky.

Poskytujeme dárky pro děti a podporujeme na představeních jejich paní učitelky ve formě čaje a kávy.

 

www.spejbl-hurvinek.cz

Galerie fotek