Podpora projektů Bez mámy o.s. a umění Tinga Tinga

Projekty nevládní organizace International Humanity, která mimo jiné zajišťuje lékařskou péči a zakládá školy pro děti a v chudých oblastech Afriky, podporuje Dallmayr Kaffee prostřednictvím svých iniciativních a aktivních zaměstnanců, kteří pro tyto humanitární aktivity využívají pracovní dobu a pracovní prostředky společnosti a kteří aktivně oslovují zákazníky a dodavatele naší společnosti k účasti na těchto projektech..

Projekty o. s. Bez mámy

V Tanzánii žije zhruba 3 miliony dětí, které přišly o své rodiče. O tyto děti se nestará většinou nikdo, nebo jen vzdálení příbuzní. Tak jako tak přežívají ve velmi nuzných podmínkách. Nejenže ve většině případů trpí podvýživou, ale také běžnými chorobami, na které mohou, díky nedostatku prostředků, i umřít. Občanské sdružení Bez mámy pomáhá od r. 2006 na jihu Tanzánie v regionu Mbeya. Svou pozornost zaměřuje na pomoc a podporu dětem, zvláště sirotkům

www.bezmamy.cz

Umění Tinga Tinga

Tingatinga je unikátní malířský styl z jižní Tanzanie. Motivy obrazů Tingatinga obvykle vycházejí z africké přírody a odhalují dávné hluboké pouto člověka s přírodou. Díky pestrým barvám a elegantní jednoduchosti z nich vyzařuje pohoda a energie. Někdo by mohl říci, že se jedná o naivní umění vhodné jen do dětských pokojů, nicméně obrazy Tingatinga už byly draženy například i v renomované newyorské aukční síni Sotheby´s nebo vystavovány ve světových galeriích.

Umělci tvoří svá díla přímo na ulicích nebo ve společné budově Morogoro Stores v Dar es Salaamu, kterou spravuje jejich sdružení TACS. Malují na plátno nebo sololitové desky olejovými syntetickými barvami. Je téměř zázrakem, že tito umělci dokážou vytvořit tak nádherná díla v tak tvrdých ekonomických podmínkách. Přitom mnoho talentovaných umělců si pouze svojí tvorbou na přežití své rodiny ani nevydělá.
Většinu obrazů koupí turisté, pro které je Dar es Salaam zastávkou na cestě do národních parků. Velká kvalitní plátna nejlepších malířů však zdobí i světová muzea a galerie. Obrazy Tingatinga jsou oblíbené především v Itálii, Švýcarsku, Německu, Skandinávii, Japonsku a Kanadě. První ukázky této původní výtvarné tvorby jsme přivezli do České republiky v roce 2006.

Nyní si některá díla Tinga Tinga můžete zakoupit i v sídle Dallmayr Kaffee a tím přispět na organizaci Bez mámy o.s.

www.tingatingashop.cz

 

Podívejte se na rozhovor v pořadu Sama Doma v ČT – Kateřina Znamenáčková ze společnosti Dallmayr hovoří o podpoře humanitárních aktivit

 

Rozhovor v Sama Doma na ČT s Kateřinou Znamenáčkovou o nemocnici v Malawi

 

Rozhovor v pořadu Sama Doma na ČT s Kateřinou Znamenáčkovou na téme „Sirotčinec v Africe“

 

Rozhovor o pomoci v Africe

 

Kateřina Znamenáčková z Dallmayr Kaffee v pořadu Sama Doma – o Benefičním plese Bez mámy

 

 

Článek o projektu na ČTK: „Česko-Slovenská skupina směřuje na humanitární misi do Malawi“

 

Článek o projektu na ČTK: „Vracíme zrak Africe – sbírka Brýle pro Afriku“

Galerie fotek