Jak udělat kávou dojem?

Ve společnosti Dallmayr jsme přesvědčeni o tom, že káva není pouze nápoj. Je to zážitek, fenomén, koníček, životabudič… součást životního stylu. Proto byste i vy měli myslet na to, že kávou můžete udělat jak skvělý dojem, tak naopak i nemilé faux pas.

Když běžné servírování nestačí

Návrat zákazníků do gastronomických provozů je jedinečnou příležitostí, jak zaujmout atmosférou, příjemnou obsluhou či senzační kávou. Zkuste se zaměřit na drobné pozornosti a detaily, kterých si lidé všímají v dnešní době víc, než si možná někteří restauratéři myslí. Pravdou totiž zůstává, že dnes už nestačí servírovat kávu pouze v dobré kvalitě. Udělejte z hostů podporovatele a fanoušky.

Aby se hosté vraceli

Hosté se nepřekvapivě rádi vracejí tam, kde jim káva nejlépe chutná. Při přípravě pochopitelně záleží na stroji, jeho správném nastavení a obsluze. Je rozdíl mezi plně automatickým kávovarem nebo kávovým obřadem s french pressem. Naštěstí jsme však tady my, abychom vašemu podniku poradili s výběrem a školením personálu. Výsledkem bude spokojený host. Čím více budete kávě rozumět, tím více nadchnete své hosty z řad milovníků kofeinu. S radostí pro váš podnik na přání připravíme kompletní balíček s kvalitním nádobím Dallmayr, atraktivními doplňky a další reklamní předměty. Vaše slabost pro kvalitní kávu a styl bude nepřehlédnutelná.

Káva je umění

Využijte našich dlouholetých zkušeností a know-how v tom, jak kávu správně prezentovat. Naše promyšlená koncepce pomáhá cíleně zvyšovat obrat pomocí prodeje kávy. Zaměřujeme se nejen na přípravu, ale také na reklamu, podpůrné akce a pomoc s vytvořením pěkného prostředí. Prozradíme vám, jak kvalitní produkty Dallmayr nejlépe prezentovat. Výsledkem budou vyšší prodeje a vkusný celek, do kterého se zákazníci snadno zamilují.

DALLMAYR NÁPOJE (stáhněte si v PDF)

CAPPUCCINO

Pokud nejste příznivcem malé a silné kávy, je pro Vás vhodnější jemnější cappuccino. Příprava správně připraveného cappuccina by se měla skládat z jedné třetiny espressa, jedné třetiny mléka a jedné třetiny vyšlehané mléčné pěny. Velkou roli hraje kvalita espressa a práce s mlékem.

FLAT WHITE

Flat White vychází vstříc všem, kteří mají rádi cappuccino, ale na druhou stranu si myslí, že je tam příliš mnoho mléka a málo kávy. Nabídne Vám totiž skvělý poměr mléka a kávy. Není tak mléčný jako Caffee Latté nebo Cappuccino a ani tak silný jako Espresso.

ESPRESSO LUNGO

Espresso Lungo je slabší a delší espresso. Připravuje se ze stejného množství kávy jako espresso, ale s použitím většího množství vody. U tohoto druhu nápoje by se káva měla extrahovat 25 – 30 sekund. Tento nápoj je určený především pro ty, kterým vyhovuje množství kávy v espressu, ale neoblíbili si jeho velmi silnou chuť.

ESPRESSO

Espresso je lahodný, malý a výrazný nápoj původem z Itálie. Zdobí ho jemná créma neboli pěna. Pro přípravu dokonalého espressa zasahuje mnoho faktorů. Především gramáž, tlak a teplota. Velký podíl na výsledné chuti espressa má i hrubost mletí.

LATTE MACCHIATO

Káva Latte Macchiato patří mezi oblíbené snídaňové kávy, nejen díky své mléčné chuti, ale také díky svému estetickému zážitku. Tato lahodná káva se připravuje z dobře našlehaného mléka a espressa. Mléko zahřejeme na přibližně 60 °C, poté mléko přelijeme do vysoké silnostěnné latte sklenice. Chvilku necháme odstát a pomalu po dlouhé lžičce necháme stéct espresso. Tímto způsobem nám vzniká latte macchiato, kde ve spodní části je horké mléko, uprostřed espresso a nahoře mléčná pěna.

ICE COFFEE

Ledová káva Vás nejen osvěží při letních dnech, ale zároveň probudí. Stejně jako je tomu u horké kávy, i chuť ledové kávy závisí především na kvalitě zvolených zrn a pečlivosti při přípravě kávy. Při přípravě ledové kávy musíme brát ohled i na kvalitu ledu. Kvalita vstupní vody ovlivňuje chuť kávy, proto doporučujeme přefiltrovanou či balenou vodu.

ICE TEA

V teplejších dnech je vítaným osvěžením a na domácí oslavě ho spotřebujete litry. Je lahodný a zažene žízeň. Řeč je o ledovém čaji. Ledový čaj je stále oblíbenější, a to nejen u nás, ale i po celém světě. Ať už dáváte přednost čaji černému, zelenému, ovocnému, bylinkovému, rooibosu, či třeba maté, osvěžující ledový nápoj můžete připravit z každého z nich. Zde naleznete jak připravit osvěžující Dallmayr Ice Tea.